Blog > Komentarze do wpisu

Seminaryjny Fundusz Alimentacyjny (pl.pregierz, pl.soc.religia, 1 czerwca 2009)

Przepraszam za cross-posta, ale muszę napiętnować "hierarchię" w seminarium.

Otóż mój przyrodni brat jest klerykiem w jednym z seminariów południowej Polski. Niestety jakiś czas temu trafiła mu się tzw. chwila słabości - zbłądził, a owocem tego jest dziewczę w (ósmym obecnie miesiącu) ciąży.
Ponieważ bardzo zależy mu na uzyskaniu święceń, wyklucza wystąpienie z seminarium i ożenek z tą kobietą. Rozwiązaniem byłyby alimenty, ale w domu się nie przelewa (oprócz niego, mam jedenaścioro przyrodniego rodzeństwa które postawiło wszystko na jedną kartę i pragnie mieć księdza w rodzinie).

Dlatego też Daniel - student drugiego roku - zwrócił się o pomoc do starszych kolegów. Niestety spotkał się z - delikatnie mówiąc - chłodnym przyjęciem. Uświadomiono mu bowiem, że wypłaty z Seminaryjnego Funduszu Alimentacyjnego należą się wyłącznie wpadkowiczom na rok przed "zrobieniem" prezbiteratu.

No i w związku z tym mam pytanie: do jakiej instancji brat może się odwoływać? Jego zdaniem jest to dyskryminacja, a google mu nic nie powie - w seminarium nie mają dostępu do sieci, a braciszek ma ścisły szlaban na wyjścia, odkąd "pochwalił się" innym klerykom.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Koziołek

środa, 02 września 2009, koziolek_matolek_1234

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:GG:23200496